resmim
Mustafa SEVER
Cumhuriyet Başsavcısı
RESMİ KURUMLAR
Öğrencilere Türkiye'de Adliyeler ve Ceza İnfaz Kurumları Konusunda Panel Düzenlendi.

           Bolvadin Sıddıka Metin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Konferans salonunda 9. ve 10. Sınıf öğrencilerine, Cumhuriyet Başsavcımız Soner Aygün ve Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Abdurrahim Yayğaz tarafından "Türkiye'de Adliyeler ve Ceza İnfaz Kurumları" konusunda panel düzenlendi.
           Cumhuriyet Başsavcımız Soner Aygün, Türkiye'de adliyelerin, Adalet Bakanlığı’nın hizmet götürdüğü taşra adalet yönetimi birimleri olduğunu ve yargı bağımsızlığı, yargının tarafsızlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, adliye yönetimi ile Türk Yargı Sistemi, bu doğrultuda kurumsal, işlevsel ve nihayetinde niteliksel bir dönüşüm süreçlerini örnekleyerek anlattı.
           9. ve 10. Sınıf öğrenim gören öğrencilerin, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanarak bilimsel, sosyal, kültürel, edebi ve meslekî yönden gelişmeleri ve geleceğe hazırlanmalarını; hür ve bilimsel düşünme gücüne, sağlıklı bir dünya görüşüne sahip, topluma karşı sorumluluk duyan, okuyan, düşünen, yorumlayan, yapıcı, üretken ve özgüven sahibi bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak için düzenlenen panel, öğrencilerin seçtikleri konu ile ilgili fikir ve düşüncelerini, tespit ettikleri sorun ve çözüm önerilerini içeren konuşmalarının sonrasında soru-cevap bölümü ile sona erdi.
           Bolvadin Sıddıka Metin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürüne, Öğretmen ve Öğrencilerine katılımları ve misafir perverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

resmimresmimresmim
İl etişim
Sitemizi
 
Bu Şablon T.C. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Tarafından Hazırlanmıştır. Tüm Bilgi ve İçerikler Bolvadin Adliyesine Aittir. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebMaster E-mail←